Erasmus+

Program Erasmus+ nabízí řadu zajímavých příležitostí, které mohou Vašim žákům i pedagogům zkvalitnit vzdělávání. Od individuálních a skupinových mobilit žáků po školení a stínování učitělů. Váš projekt, naše starost!

Logo OP Jan Amos Komensky

Co je erasmus+?

Erasmus+ nabízí obohacující vzdělávací příležitosti pro studenty i pedagogy. Studenti mohou poznávat různé kultury a akademická prostředí prostřednictvím individuálních nebo skupinových programů mobility, zatímco pedagogové mohou zvyšovat své dovednosti prostřednictvím zahraničních kurzů a stínování pracovních míst. Pomáháme školám s přístupem k těmto příležitostem a jejich maximálním využitím, čímž zajišťujeme komplexní a přínosné zkušenosti s programem Erasmus+.

Pro Vaše žáky

Individuální mobility – nabídněte svým studentům neocenitelnou příležitost studovat delší dobu na zahraniční instituci. Tento program jim umožní plně se ponořit do nového akademického prostředí, získat jedinečné poznatky a širší pohled na své obory.

Skupinové mobility – krátkodobé vzdělávací pobyty, při nichž se skupiny studentů mohou začlenit přímo do zahraničních třídních kolektivů. Tato zkušenost umožňuje praktické poznání různých vzdělávacích systémů a podporuje adaptabilitu a mezinárodní povědomí vašich studentů.

Pro vaše učitele

Kurzy profesního rozvoje – vybavte své pedagogické pracovníky nejmodernějšími vzdělávacími nástroji a metodikami prostřednictvím rozsáhlé nabídky kurzů a školení Erasmus+. Tyto kruzy nejen zvýší jejich pedagogické dovednosti, ale také můžete podpořit Vaše pedagogy v jejich profesním růstu.

Stínování při zaměstnání – podpořte své učitele, aby se zapojili do stínování práce na školách v zahraničí. Tato přímá zkušenost ze zahraničí jim umožní osvojit si různé výukové strategie a přivézt si zpět inovativní postupy, které mohou pomoci vylepšovat vzdělávací přístup vaší školy.

Erasmus+ a jeho výhody

Výhody pro žáky

Poznávání kultur – Získání hlubšího porozumění různým kulturám a posílení globálního povědomí.

Obohacení vzdělání – Přístup k jedinečným akademickým kurzům a vzdělávacímu prostředí, které nejsou dostupné doma.

Rozvoj dovedností – Zlepšení nezávislosti, odolnosti a týmové práce prostřednictvím zkušeností z reálného světa.

Výhody pro učitele

Profesní růst – učitelé se naučí nové výukové metodiky a technologie prostřednictvím specializovaných kurzů.

Praktické poznatky – učitelé získají přímé zkušenosti pozorováním a interakcí s učiteli v zahraničí.

Příležitosti k navazování kontaktů – učitelé si vytvoří kontakty s mezinárodní komunitou učitelů, sdílejte nápady a osvědčené postupy.

Jak můžeme pomoci vaší škole

Konzultace projektu

Nabízíme hloubkové poradenství návrhů projektů a pomáháme formulovat jasné cíle a strategie. Kromě toho naše podpora přesahuje rámec plánování i do oblasti správy. Řešíme všechny aspekty řízení projektu, včetně pečlivé administrativy nutné k zajištění hladkého provozu a dodržování předpisů, aby byl celý proces pro školy, s nimiž spolupracujeme, co nejplynulejší a nejefektivnější.

 

Organizace výjezdů

Precizně řídíme každou fázi mobilit, od počátečního plánování a koordinace až po realizaci aktivit. Náš tým zajišťuje, že každý aspekt mobility – od zajištění cesty a ubytování až po plánování vzdělávacích aktivit a zajištění souladu s pokyny programu Erasmus+ – je pečlivě zorganizován tak, aby vyhovoval specifickým potřebám každé vzdělávací instituce. ‘na vzdělávací přínosy programu s jistotou, že administrativní a organizační detaily jsou odborně zvládnuty.

jak začít

Máte schválený projekt E+ nebo akreditaci

 1. Domluvte si s námi schůzku na které probereme vaše potřeby a specifika vašeho projektu.
 2. Vypracujeme pro Vás nabídku možností realizace.
 3. Celou realizaci pro Vás zařídíme, včetně komunikace s partnery a zařízením všech cestovních náležitostí vč. ubytování, stravy a pojištění.
 4. Zajistíme aby realizace přesně odpovídala Vašemu projektu.
 5. Zajistíme Vám veškerou potřebnou dokumentaci

Nemáme projekt a potřebujeme pomoci s jeho přípravou

 1. Domluvte si s námi schůzku na které probereme vaše potřeby a specifika vaší školy.
 2. Vypracujeme pro Vás nabídku možností.
 3. V rámci příprav vašeho projektu vám budeme k dispozici pro konzultace.
 4. Celou realizaci pro Vás zařídíme, včetně komunikace s partnery a zařízením všech cestovních náležitostí vč. ubytování, stravy a pojištění.
 5. Zajistíme aby realizace přesně odpovídala Vašemu projektu.
 6. Zajistíme Vám veškerou potřebnou dokumentaci

Nabízené Erasmus+ mobility

Kurzy pro učitele

Stínování (Job-Shadowing)

Stínování v zahraničí seznámí vaše učitele s různými vyučovacími metodami a kulturními kontexty, zlepšují jejich vyučovací dovednosti a rozšíří jejich profesní sítě. Tyto nabyté zkušenosti mohou výrazně zlepšit výsledky vzdělávání ve vaší škole.

Kurzy a školení

Tyto programy nabízejí celému Vašemu školnímu učitelskému i nepedagogickému týmu jedinečnou příležitost zlepšit své dovednosti, rozšířit své znalosti a stát se lídry v podpoře poutavějšího a inspirativnějšího vzdělávacího prostředí. 

Kurzy CLIL v zahraničí

Kurz CLIL poskytuje Vašim učitelům jedinečnou příležitost zapojit se do spolupráce s mezinárodními odborníky a získat tak zkušenosti, které jsou zásadní pro řízení vícejazyčných tříd a obohacení výuky žáků.

Kurzy pro žáky

Individuální mobility žáků

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module.

Skupinové mobility žáků

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module.

Stáže žáků ve firmách

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module.

Zkušenosti našich klientů

Skvělá organizace ze strany cestovní agentury, překvapil mě rozdílný způsob výuky v Anglii. Převládal frontální způsob výuky a nepoužívali se téměř žádné pomůcky, které by si žáci...
Přečíst více
Daniela Reindlová
ZŠ Stachy
Skvělá organizace ze strany cestovní agentury, překvapil mě rozdílný způsob výuky v Anglii. Převládal frontální způsob výuky a nepoužívali se téměř žádné pomůcky, které by si žáci mohli osahat.
Daniela Reindlová
ZŠ Stachy
Velmi oceňuji možnost vycestovat právě do Dánska. Celý systém školství a organizace výuky může být pro nás vzorem. Skvělý byl program v dánské škole, i strava....
Přečíst více
Učitel
Gymnázium Říčany
Velmi oceňuji možnost vycestovat právě do Dánska. Celý systém školství a organizace výuky může být pro nás vzorem. Skvělý byl program v dánské škole, i strava. Ubytování bylo také v pořádku. Bylo blízko školy, bylo čisté a prakticky zařízené. Jediná věc, která by se dala zlepšit, by byly samostatné pokoje pro učitele.
Učitel
Gymnázium Říčany
Systém školy mě nejdříve velmi překvapil a nedokázala jsem si představit, že v tomto prostředí se žáci vzdělávají. Jinak byly hodiny, přestávky, přístup učitelů i celkově...
Přečíst více
Učitel
ZŠ Vratislavova
Systém školy mě nejdříve velmi překvapil a nedokázala jsem si představit, že v tomto prostředí se žáci vzdělávají. Jinak byly hodiny, přestávky, přístup učitelů i celkově vedení. Když jsem však měla možnost zažít jeden den na škole v Benalmadéně byla jsem okouzlena. Přístup vedení byl velmi vstřícný, takže jsme si mohly vybrat na jaké hodiny chceme chodit. Všichni pedagogičtí pracovníci byly přívětivý. Žáci byly neskuteční, jejich motivace a píle byla inspirující. Soustředili se opravdu každou chvilku z hodiny, snažily se a spolupracovali s učitelem i když hodina nebyla jen 45 minut ale 55 a i když neměli přestávky mezi dvouhodinovými bloky. Z celé stáže jsem si odvezla pozitivní pocit.
Učitel
ZŠ Vratislavova
Celý pobyt byl velmi inspirativní zvláště z všeobecného hlediska fungování celého systému finského školství, z hodin jsem si odnesla pár inspirativních aktivit do své výuky, které využívám.
Učitel
Obchodní akademie Dr. E. Beneše
Celý pobyt byl velmi inspirativní zvláště z všeobecného hlediska fungování celého systému finského školství, z hodin jsem si odnesla pár inspirativních aktivit do své výuky, které využívám.
Učitel
Obchodní akademie Dr. E. Beneše
Stáž byla velmi dobře zorganizovaná, vše nám bylo sděleno dopředu a paní ředitelka místní školy byla velmi ochotná odpovídat na veškeré otázky. Ve třídě kde jsem byla jsem...
Přečíst více
Vendula Havránková
Mateřská škola Kotlaska
Stáž byla velmi dobře zorganizovaná, vše nám bylo sděleno dopředu a paní ředitelka místní školy byla velmi ochotná odpovídat na veškeré otázky. Ve třídě kde jsem byla jsem byla velmi spokojená, paní učitelka Bea byla moc milá a děti byly šikovné. Program ve škole mě velmi nadchl, byly zde velké rozdíly oproti českému školství. Výuka mi přinesla spoustu zkušeností, které jsem využila u nás v Čechách.
Vendula Havránková
Mateřská škola Kotlaska
Zástupce školy i vyučující byli velmi vstřícní. Dozvěděla jsem se mnoho informací nejen o škole, ale také o vzdělávacím systému na obchodních školách v Dánsku. Oceňuji profesionální...
Přečíst více
Marcela Řepková
Českoslovanská akademie obchodní, Resslova
Zástupce školy i vyučující byli velmi vstřícní. Dozvěděla jsem se mnoho informací nejen o škole, ale také o vzdělávacím systému na obchodních školách v Dánsku. Oceňuji profesionální komunikaci během pobytu.
Marcela Řepková
Českoslovanská akademie obchodní, Resslova
V průběhu stáže jsme měli možnost sledovat praktickou výuku, seznámili jsme se se studijním programem, s využíváním moderních technologií a přístupem zahraničních kolegů k žákům, zlepšili jsme...
Přečíst více
Lucie Vaňková
ZŠ Máj I
V průběhu stáže jsme měli možnost sledovat praktickou výuku, seznámili jsme se se studijním programem, s využíváním moderních technologií a přístupem zahraničních kolegů k žákům, zlepšili jsme si i jazykové dovednosti. Vše probíhalo v příjemné, přátelské atmosféře.
Lucie Vaňková
ZŠ Máj I
Skvělá organizace ze strany cestovní agentury, překvapil mě rozdílný způsob výuky v Anglii. Převládal frontální způsob výuky a nepoužívali se téměř žádné pomůcky, které by si žáci...
Přečíst více
Daniela Reindlová
ZŠ Stachy
Skvělá organizace ze strany cestovní agentury, překvapil mě rozdílný způsob výuky v Anglii. Převládal frontální způsob výuky a nepoužívali se téměř žádné pomůcky, které by si žáci mohli osahat.
Daniela Reindlová
ZŠ Stachy
Velmi oceňuji možnost vycestovat právě do Dánska. Celý systém školství a organizace výuky může být pro nás vzorem. Skvělý byl program v dánské škole, i strava....
Přečíst více
Učitel
Gymnázium Říčany
Velmi oceňuji možnost vycestovat právě do Dánska. Celý systém školství a organizace výuky může být pro nás vzorem. Skvělý byl program v dánské škole, i strava. Ubytování bylo také v pořádku. Bylo blízko školy, bylo čisté a prakticky zařízené. Jediná věc, která by se dala zlepšit, by byly samostatné pokoje pro učitele.
Učitel
Gymnázium Říčany
Systém školy mě nejdříve velmi překvapil a nedokázala jsem si představit, že v tomto prostředí se žáci vzdělávají. Jinak byly hodiny, přestávky, přístup učitelů i celkově...
Přečíst více
Učitel
ZŠ Vratislavova
Systém školy mě nejdříve velmi překvapil a nedokázala jsem si představit, že v tomto prostředí se žáci vzdělávají. Jinak byly hodiny, přestávky, přístup učitelů i celkově vedení. Když jsem však měla možnost zažít jeden den na škole v Benalmadéně byla jsem okouzlena. Přístup vedení byl velmi vstřícný, takže jsme si mohly vybrat na jaké hodiny chceme chodit. Všichni pedagogičtí pracovníci byly přívětivý. Žáci byly neskuteční, jejich motivace a píle byla inspirující. Soustředili se opravdu každou chvilku z hodiny, snažily se a spolupracovali s učitelem i když hodina nebyla jen 45 minut ale 55 a i když neměli přestávky mezi dvouhodinovými bloky. Z celé stáže jsem si odvezla pozitivní pocit.
Učitel
ZŠ Vratislavova
Celý pobyt byl velmi inspirativní zvláště z všeobecného hlediska fungování celého systému finského školství, z hodin jsem si odnesla pár inspirativních aktivit do své výuky, které využívám.
Učitel
Obchodní akademie Dr. E. Beneše
Celý pobyt byl velmi inspirativní zvláště z všeobecného hlediska fungování celého systému finského školství, z hodin jsem si odnesla pár inspirativních aktivit do své výuky, které využívám.
Učitel
Obchodní akademie Dr. E. Beneše
Stáž byla velmi dobře zorganizovaná, vše nám bylo sděleno dopředu a paní ředitelka místní školy byla velmi ochotná odpovídat na veškeré otázky. Ve třídě kde jsem byla jsem...
Přečíst více
Vendula Havránková
Mateřská škola Kotlaska
Stáž byla velmi dobře zorganizovaná, vše nám bylo sděleno dopředu a paní ředitelka místní školy byla velmi ochotná odpovídat na veškeré otázky. Ve třídě kde jsem byla jsem byla velmi spokojená, paní učitelka Bea byla moc milá a děti byly šikovné. Program ve škole mě velmi nadchl, byly zde velké rozdíly oproti českému školství. Výuka mi přinesla spoustu zkušeností, které jsem využila u nás v Čechách.
Vendula Havránková
Mateřská škola Kotlaska
Zástupce školy i vyučující byli velmi vstřícní. Dozvěděla jsem se mnoho informací nejen o škole, ale také o vzdělávacím systému na obchodních školách v Dánsku. Oceňuji profesionální...
Přečíst více
Marcela Řepková
Českoslovanská akademie obchodní, Resslova
Zástupce školy i vyučující byli velmi vstřícní. Dozvěděla jsem se mnoho informací nejen o škole, ale také o vzdělávacím systému na obchodních školách v Dánsku. Oceňuji profesionální komunikaci během pobytu.
Marcela Řepková
Českoslovanská akademie obchodní, Resslova
V průběhu stáže jsme měli možnost sledovat praktickou výuku, seznámili jsme se se studijním programem, s využíváním moderních technologií a přístupem zahraničních kolegů k žákům, zlepšili jsme...
Přečíst více
Lucie Vaňková
ZŠ Máj I
V průběhu stáže jsme měli možnost sledovat praktickou výuku, seznámili jsme se se studijním programem, s využíváním moderních technologií a přístupem zahraničních kolegů k žákům, zlepšili jsme si i jazykové dovednosti. Vše probíhalo v příjemné, přátelské atmosféře.
Lucie Vaňková
ZŠ Máj I

Zajímají vás naše kurzy nebo máte dotazy? Napište nám!

Erasmus+ Infopage

This field is for validation purposes and should be left unchanged.